קביעת תורים

  לימודים מתקדמים
  טיפולי פוריות
  טיפול בהריון ולידה
  טיפול בתינוקות ובילדים
  דיקור סיני

  טיפול בבעיות גב

  צמחי מרפא
  תזונה סינית
  שיאצו
  אנמה-אמפוקו
  טווינה
  רפלקסולוגיה
  פרחי באך

  אוסטיאופתיה

  אייפק
  עיסוי שוודי/תאילנדי/אבנים חמות
  קבוצות יוגה
  יוגה טיפולית
  הומאופתיה


        

רפואה מבוססת מגדר גם בסין העתיקה
דומה כי לנו, העוסקים ברפואה סינית, "קל יחסית" לתפוס ולהבין שבאותה מידה שישנם הבדלים פיזיולוגיים בין נשים וגברים, (דהיינו שאנו מכירים בשוני של כל מערכות הגוף של האישה) כך גם יהיו הבדלי גישה (עיקרון ואסטרטגיה טיפולית) בבואנו לטפל באישה או בגבר.
אחת מהדוגמאות ליישום "רפואה מבוססת מגדר" הינה "צד הדיקור": צד הדיקור הוא מושג שכיח בקרב המטפלים בשיטת הגזעים והענפים, הנוהגים לדקור נשים בצד ימין וגברים בצד שמאל.
דוגמא נוספת ומאוד ידועה לקיומה של הבנה בנוגע לרפואה מבוססת מגדר היא תיאור מחזורי שבע ושמונה השנים אצל נשים וגברים בפרק א' של "הקנון הפנימי של הקיסר הצהוב", שם מתוארות נקודות הצומת החשובות בחיי האישה והגבר כמו גם מתן אינדיקציה  למצבם של האיברים והמסלולים דרך התבוננות בשינויים בסימני הגוף (התחלפות השיניים, האפרת השיער, הזדקנות העור, הופעת הוסת וכן הלאה).
מאת: ענת ארד

שורשים שמימיים
...אחד הקשיים בטיפול ברפואה הסינית ובכלל, הוא הטיפול במקור הבעיה. לעיתים קל יותר לטפל בתסמינים ולהגיע לתוצאות טובות. אך הסיבות שנשארות ברקע, לא תמיד מטופלות ואז ישנה חזרה של התסמינים, או אפילו חמור יותר- העמקה של התסמינים למערכות נוספות.
כל מטפל מבין את הצורך בטיפול יסודי בשורש הבעיה, אך מאידך הסימפטומים ואפילו התבניות מטשטשות את השורש, את האטיולוגיה, או את המקור להתפתחותן של המחלות.
מאת: אמיר משאל

פרחי הבאך שלי!
...את המטופלת הראשונה ששבה אחרי שבועיים ודיווחה שנפרדה מפחד לנהוג שליווה אותה במשך מספר שנים מאז תאונת דרכים, לא אשכח כנראה. מאז נפרשת שרשרת זהב של הצלחות וסיפורים קטנים וגדולים איך פרחי הבאך סייעו לי לסייע לאחרים לקבל, לאהוב, לתמוך ולרצות את חייהם שלהם בצורה טובה ונבונה יותר. פרחי הבאך נתנו לי כלי לסייע למטופל לא רק על ידי תירגום המצוקות שלו למרידיאנים או נקודות, אלא על ידי התייחסות ישירה שלי למצבו הנפשי ולכאב, לפחד, לחולשה ואפילו לנוקשות ולבדידות שלו.
מאת:
איתי גל

דיון במחלות אוטואימוניות- מחלת השימוטו
מחלות אוטואימוניות הינן מחלות, אשר שכיחותן הולכת וגוברת בעולם המערבי. אנו, המטפלים ברפואה סינית, פוגשים לעתים קרובות מטופלים הסובלים ממחלות אוטואימונית. במאמר זה נציג מקרה של חולת השימוטו, ננתח את המחלה מנקודת ראות מערבית וסינית ונערוך דיון סביב האבחנה והעיקרון הטיפולי בהשימוטו ובמחלות אוטואימוניות בכלל.
מאת: ד"ר רענן הרץ, בשיתוף עם מרים רייך ושי בקלש.

פחד מדיקור בטיפול בילדים
טיפול בדיקור בילדים מניב תוצאות מפתיעות - לעיתים טיפול שנמשך מספר שניות בעזרת מחט אחת בלבד יכול לחולל שינוי דרמטי במצבו של הילד. ילדים מגיבים לדיקור כפי שהיינו רוצים שמבוגרים יגיבו לטיפול - תגובה המתבטאת בשינוי מהיר, חד, משמעותי ועמוק במצבו של המטופל.
מאת: ארם צאיג


הרהורים על תורת הגזעים והענפים - מבוא
על פי תורת הגזעים והענפים, התנועה בגוף שלנו, היא תעתיק והמשך בזעיר אנפין של תנועה קוסמית גדולה, ותהודה מדויקת שלה. מודל משותף של זרימה אנרגטית הפועם בתאום מושלם עם הקוסמוס, ומורכב מאותו צ'י על פי אותה החלוקה המוכרת של היסודות- תחילה דרך הצ'י האחד- דאו, דרך הקוטביות של הניגודים ההופכיים- הין והיאנג, מעגל חמשת מצבי הטרנספורמציה- עץ, אש, אדמה, מתכת ומים, שש השכבות, ועד.. טוב, אינסוף. האדם הוא למעשה השתקפות של היקום כולו....
מאת: אורית אינפלד

היבטים על אנרגיית העץ והכעס
... כאשר הכעס הינו תנועה התואמת אנרגיה של התחלה, זו אינה רמה פתולוגית. אותה תנועה הופכת לפתולוגיה כאשר אין באפשרותנו לשלוט על עוצמת התנועה ואז נפגעת הראיה הבהירה של הדברים.
מאת: שרון חסיד - אדמוני

השילוב המופלא בין תרופות הפרחים של באך והרפואה הסינית
...תרופות הפרחים של באך היא שיטת טיפול שבה מתאימים תמציות פרחים, שהוכנו בדרך מיוחדת, להלכי נפש ולסוגי האופי השונים כדי להשרות איזון ורוגע ברובד הנפשי-רגשי. השיטה פותחה בתחילת המאה העשרים על ידי הרופא האנגלי ד"ר אדוארד באך ופועלת כדו-שיח בין עולם הצומח לנפש האדם.
מאת: אורלי פרידלנדר

אש יא גולש - על חשיבות הטיפול במתבגרים
... ילדים אשר סוחבים איתם חולשה אשר התבטאה במחזור החיים הראשון כחולשה של מערכת חיסונית, יכולה להפוך לחולשה מורכבת יותר אשר תבוא לידי ביטוי בהתבגרות הפיזית, והרגשית, אשר תתבטא גם באישיות.
מאת:
אפרת אברמסון

מרכזיותו של ה- LIV בטיפול בילדים
הקשר בין ה- LIV והילדים הוא קשר של סיבה ומסובב,
עד כדי כך שהם נדמים כאחד.
מאת:
ארם צאיג

CCTM - מפגש בין רפואה מערבית לרפואה סינית
מאת: מרים רייך

החיוניות של תורת הגזעים השמימיים והענפים הארציים 
מאת:
אמיר משאל 

 שנת השור האדמתי
מאת: אמיר משאל


 הטיפול בילדים על פי הרפואה הסינית העתיקה
מאת: אפרת אברמסון

 טיפול ב SHU מחטים - הטיפול בקליניקה על פי הבנת חוקיות המספר
מאת: אמיר משאל

© 2007 כל הזכויות שמורות  l מרכז אלה לרפואה סינית עתיקה l ברודצקי 43 כניסה א קומה 3 תל אביב l טל. 03-5447144  l צור קשר

 

Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים