קביעת תורים

  לימודים מתקדמים
  טיפולי פוריות
  טיפול בהריון ולידה
  טיפול בתינוקות ובילדים
  דיקור סיני

  טיפול בבעיות גב

  צמחי מרפא
  תזונה סינית
  שיאצו
  אנמה-אמפוקו
  טווינה
  רפלקסולוגיה
  פרחי באך

  אוסטיאופתיה

  אייפק
  עיסוי שוודי/תאילנדי/אבנים חמות
  קבוצות יוגה
  יוגה טיפולית
  הומאופתיה


        

 

טיפול לבת 3 באטופיק דרמטיטיס באמצעות אייפק
מטופלת בת 3 הסובלת מזה שנה מ"אטופיק דרמטיטיס" (אסטמה של העור) בכפות הידיים ובברכיים. במהלך האבחון בשיטת IPEC התגלו רגישויות שונות למזון כמו חלב, שמרים וסוכרים ורגישות לשינויי מזג האוויר.
לאחר חמישה טיפולים שהתמקדו ברגישויות הנ"ל ובמחסומים רגשיים נוספים שהתגלו במהלך הטיפול, חלה הטבה משמעותית: הפריחה בברכיים נעלמה לחלוטין ובכפות הידיים השתפרה מאד.  (טופלה על ידי מיכל גזית)

טיפול בדיקור לגבר בן 43 הסובל ממחלת מעיים
ג' בן 43, נשוי ואב ל-3, מנהל חברה, מגיע לטיפול עם תלונה עיקרית של מחלת קוליטיס - מחלת מעי דלקתית שכוללת הרבה אי נוחות וכאבי בטן, שינויים ביציאות ומתח נפשי רב.
מתלונן גם על עייפות רבה, חולשה ותחושה כללית של חוסר ריכוז. בעבודה קשה לו לתפקד ולשמור על קור רוח, והוא מרגיש שהמתחים לא יוצאים החוצה, אלא "נשמרים בבטן", שכלפי חוץ יש חזות שקטה, אבל משהו בריכוז הולך לאיבוד. הוא מרגיש מתוח בעבודה, ומביא אתו את המתח הזה הביתה כך שגם ביחסים במשפחה הוא מרגיש מאוד לחוץ. כשהוא מגיע לראשונה לטיפול מערכת העיכול רגישה, ויש התקפים תכופים וחריפים.
באבחנת הדופק אובחנה חולשת כליות, חסימה באנרגית הכבד ו"אש" בעמדת המעי בדופק. על פי הרפואה הסינית הכליות מיוחסות לתשתית האנרגטית של האדם, הכבד אחראי לזרימה חלקה של אנרגיה, דם ורגשות, והביטוי לכל אלה במקרה זה הוא במעיים: "אש" מבטאת בין היתר, מצב של דלקת. הוא טופל בדיקור והטיפולים נעשו בהתחלה אחת לשבוע ובהמשך אחת לשלושה שבועות.
לאחר חודש חלה הטבה משמעותית במצבו. הוא הרגיש חזק יותר, רגוע יותר והתקפי המחלה פחתו. לאחר חצי שנה השיפור נשמר. במקביל הוא החל לצעוד בכל ערב, ומצא שמלבד הערך של פעילות גופנית זה גם "מנקה את הראש" ומאפשר לו לראות בבהירות את המהלכים של אותו יום. לדבריו, מאז שהוא יותר רגוע האווירה גם בבית וגם במקום העבודה השתפרה.
תהליך הטיפול עזר לו להגיע למודעות שהאדם יוצר את הסביבה שלו. כשהאדם לא מאוזן, קל להיכנס לסחרור שמשפיע על כל הרבדים של החיים, וכשמגיעים לאיזון השינוי בא לידי ביטוי לא רק בתלונה העיקרית, אלא בכל הרבדים הללו.
כיום, לאחר שנה של טיפולים, השיפור נשמר, והוא מגיע לטיפול תחזוקתי ומונע אחת לחודש. (ע"י אורית אינפלד)

 
זירוז בהריון באמצעות דיקור
בחורה בת 34, בשבוע 38 להריונה הראשון - מגיעה לדיקור לצורך זירוז לידה לאחר שרופאיה המליצו על יילוד העובר וזירוז לידה בעזרת פיטוצין עקב האטה בגדילת העובר.
הבחורה הגיעה אליי עם פתיחה של 1 ס"מ ומחיקת צוואר רחם 70% במטרה לנסות ולעשות הכל על מנת שתתחיל דינמיקה של לידה "ספונטנית" ללא צורך בפיטוצין.
עמדו לרשותנו ערב ובוקר עד ההליכה לבית החולים. בוצעו שני טיפולים בדיקור - בערב ובבוקר שלמחרת.
עם הגיעה לבית החולים בוצע striping - טכניקה בה מפרידים את קרומי השפיר מדופן הרחם ולעיתים גם תהליך זה מזרז את הלידה (בעיקר כאשר מתבצע בשלב מתקדם של הלידה). בצהרי היום כבר היתה פתיחה של 3 - 2.5 ס"מ, והחלו להופיע צירים שהלכו והתגברו עד הלילה ובשעה 3:00 לפנות בוקר נולד תומר, בלידה טבעית, ללא אפידורל וללא פיטוצין. (ע"י קרין הוד)

היפוך עובר ממצג עכוז באמצעות דיקור סיני ומוקסה
ס' הגיעה לטיפול בשבוע 35 להריון, כשהעובר שלה במנח עכוז, במטרה לנסות לעשות היפוך עובר באמצעות דיקור סיני. באולטרא סאונד שביקשתי ממנה לעשות יום לפני הטיפול נתגלה שיש לה מיעוט מי שפיר.
בטיפול הראשון לא ניסיתי כלל להפוך את העובר, אלא התרכזתי בהעלאת כמות מי השפיר. ביקשתי מס' לעשות אולטרא סאונד נוסף לפני פגישתנו השנייה.
לאחר שבוע בבדיקת האולטראסאונד נמצא שכמות מי השפיר תקינה. ס' חזרה אלי לאחר הבדיקה בשבוע 36 להריונה ועדין העובר במנח עכוז. בטיפול השני קבלה ס' דיקור סיני ו"מוקסה" (חימום מיוחד באמצעות צמחים). כבר בזמן הטיפול הורגשו תנועות עובר חזקות מאד. לאחר ארבעה ימים התקשרה ס' לספר שבבדיקת אולטרא סאונד ראתה שהעובר התהפך למנח ראש.
ס' ילדה את התינוקת שלה בלידה רגילה וטובה.  (ע"י מאיה חזק)


טיפול בבחילות לאחר לידה באמצעות שיאצו ודיקור
קרן, בת 32, שמונה חודשים לאחר לידה, הגיעה אליי עם תלונה עיקרית של בחילות כמעט יום-יומיות מאז הלידה. הבחילות הגיעו בלי התראה מוקדמת אך בעיקר בשעות הערב. התלוננה קצת על עייפות וחוסר אנרגיה.
לאחר בדיקת דופק שאלתי אותה האם היא סובלת גם מריצודים (נקודות שחורות) המופיעים מול העיניים, מסחרחורות ומחוסר ריכוז והיא השיבה בחיוב. חוץ מזה בחורה בריאה.
קרן נשלחה לבדיקות דם מקיפות שלשמחתנו לא העלו שום ממצא. עם זאת, אבחנת הדופק הראתה בברור חולשת דם, חוסר איזון הורמונלי וחולשה של הכליות (דבר אופייני לאחר לידה).
במשך ארבעה שבועות הגיעה קרן לטיפולים, אחת לשבוע, כאשר מטרת הטיפול היתה לחזק קודם כל את הכליות. כבר לאחר הטיפול הראשון תחושת הבחילות השתפרה, הן עדיין הופיעו שהייתה עייפה מאוד אך מעט מאוד ופחות מורגשות. הוספתי לטיפול צמחי מרפא וייעוץ תזונתי.
לאחר ארבעה טיפולים רצופים תחושת הסחרחורות והריצודים נעלמה וקרן החלה להגיע אחת לשבועיים. לאחר כששה טיפולים דיווחה קרן על שבועיים מלאים ללא בחילות ועל שיפור משמעותי בריכוז.
לאחר כשלושה חודשים קרן לא סובלת מהסימפטומים הנ"ל אך ממשיכה להגיע אחת לשבועיים/שלושה עד שתרגיש שחזרה לעצמה - כפי שהיא מגדירה זאת. (ע"י ענת צחר)

© 2007 כל הזכויות שמורות  l מרכז אלה לרפואה סינית עתיקה l ברודצקי 43 כניסה א קומה 3 תל אביב l טל. 03-5447144  l צור קשר

 

Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים